AVX Corporation 06031A680KAT2A
06031A680KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06031A680KAT2A
Brief Description
CAP CER 68PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
06031A680KAT2A.pdf
Availability of 06031A680KAT2A
QUANTITY
06031A680KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031A680KAT2A
Internal Part NumberEIS-06031A680KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031A680KAT2A
Related Links06031A6, 06031A680KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031A680KAT2A Details Description
Related parts for 06031A680KAT2A
TVS DIODE 260VWM 419VC AXIAL datasheet.pdf
IC 8DIGIT LED DISP DRIVER 28-DIP datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 6.3V 10% 1507 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 9.6 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES 12 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MEHA OB/UN 16-2 SPX3 CUTTER HOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf