AVX Corporation 06031C221JAT2A
06031C221JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06031C221JAT2A
Brief Description
CAP CER 220PF 100V X7R 0603
Datasheet Download
06031C221JAT2A.pdf
Availability of 06031C221JAT2A
QUANTITY
06031C221JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031C221JAT2A
Internal Part NumberEIS-06031C221JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031C221JAT2A
Related Links06031C2, 06031C221JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031C221JAT2A Details Description
Related parts for 06031C221JAT2A
CONN HDI RECEPT 135POS 3ROW R/A datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 600V 60A TO264 datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
FIXED IND 3.4NH 500MA 200 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf