AVX Corporation 06031C221MAT4A
06031C221MAT4A picture photo
Mfg. Part Number
06031C221MAT4A
Brief Description
CAP CER 220PF 100V X7R 0603
Datasheet Download
06031C221MAT4A.pdf
Availability of 06031C221MAT4A
QUANTITY
06031C221MAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031C221MAT4A
Internal Part NumberEIS-06031C221MAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031C221MAT4A
Related Links06031C2, 06031C221MAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031C221MAT4A Details Description
Related parts for 06031C221MAT4A
IC COMP SGL 4NS ULTRFAST 8SOIC datasheet.pdf
CONN RING 14-16 AWG #14 BUDGET datasheet.pdf
CAP CER 22UF 16V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 180V 2W SMBG datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf