AVX Corporation 06031C332J4T2A
06031C332J4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06031C332J4T2A
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V X7R 0603
Datasheet Download
06031C332J4T2A.pdf
Availability of 06031C332J4T2A
QUANTITY
06031C332J4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031C332J4T2A
Internal Part NumberEIS-06031C332J4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031C332J4T2A
Related Links06031C3, 06031C332J4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031C332J4T2A Details Description
Related parts for 06031C332J4T2A
IDC CABLE - MKC26K/MC26F/MKC26K datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 1.5K OHM 5% RAD datasheet.pdf
RES SMD 124K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LP5900SD-3.3 datasheet.pdf
IC VIDEO DRIVER TRUE SGL 16-QSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.87K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 800MM X 400MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 150MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 4POS datasheet.pdf