AVX Corporation 06031C682K4T2A
06031C682K4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06031C682K4T2A
Brief Description
CAP CER 6800PF 100V X7R 0603
Datasheet Download
06031C682K4T2A.pdf
Availability of 06031C682K4T2A
QUANTITY
06031C682K4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031C682K4T2A
Internal Part NumberEIS-06031C682K4T2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031C682K4T2A
Related Links06031C6, 06031C682K4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031C682K4T2A Details Description
Related parts for 06031C682K4T2A
IC OPAMP GP 1MHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 8A 17 MOHM TH datasheet.pdf
RES 0.05 OHM 30W 1% TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.35V 0.15A 4DSBGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND datasheet.pdf
IC FPGA 93 I/O 144FBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 1W DO214AC datasheet.pdf