3M HF625/38-30M
HF625/38-30M picture photo
Mfg. Part Number
HF625/38-30M
Brief Description
CBL RIBN 38COND 0.039 GRAY 30M
Datasheet Download
HF625/38-30M.pdf
Availability of HF625/38-30M
QUANTITY
HF625/38-30M Order Process
Ship out your order
Specifications of HF625/38-30M
Internal Part NumberEIS-HF625/38-30M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Cable TypeFlat Cable
Number of Conductors38
Pitch0.039" (1.00mm)
Length98.4' (30.0m)
Wire Gauge28 AWG
Conductor Strand7 Strands / 36 AWG
ShieldingUnshielded
Jacket ColorGray
Ribbon Thickness0.035" (0.89mm)
Ribbon Width1.496" (38.00mm)
Jacket (Insulation) MaterialPolyolefin (PO)
Voltage300V
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF625/38-30M
Related LinksHF625/, HF625/38-30M Datasheet, 3M Distributor
HF625/38-30M Details Description
Related parts for HF625/38-30M
RES SMD 143 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LAMP INCAND 5MM STD BI-PIN 2.7V datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 1.2A 180 MOHM TH datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG BROWN datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf