AVX Corporation 06031K3R3ABTTR
06031K3R3ABTTR picture photo
Mfg. Part Number
06031K3R3ABTTR
Brief Description
CAP THIN FILM 3.3PF 100V 0603
Datasheet Download
06031K3R3ABTTR.pdf
Availability of 06031K3R3ABTTR
QUANTITY
06031K3R3ABTTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031K3R3ABTTR
Internal Part NumberEIS-06031K3R3ABTTR
FamilyThin Film Capacitors
SeriesAccu-P®
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated100V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)0.029" (0.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031K3R3ABTTR
Related Links06031K3, 06031K3R3ABTTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031K3R3ABTTR Details Description
Related parts for 06031K3R3ABTTR
RES SMD 340 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 40MHZ 8SOIC datasheet.pdf
C/A 62.5125 12FIB PLE MPO datasheet.pdf
METAL STRIP STEEL VIBRAKRIMP datasheet.pdf
RES 178 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 15.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2975K 4SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 1/2W 2516 WIDE datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
ASSY ROUND 1POS 50MM D 12MM datasheet.pdf
CAP CER 75PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf