AVX Corporation 06031U330GAT2A
06031U330GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06031U330GAT2A
Brief Description
CAP CER 33PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
06031U330GAT2A.pdf
Availability of 06031U330GAT2A
QUANTITY
06031U330GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031U330GAT2A
Internal Part NumberEIS-06031U330GAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.036" (0.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031U330GAT2A
Related Links06031U3, 06031U330GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031U330GAT2A Details Description
Related parts for 06031U330GAT2A
IC TRANSCVR/REG LV 5V 56SSOP datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4-CH 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 6.81 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 30.5VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE STRIP 60T WITH HOUSING 63A datasheet.pdf
BLT 5.08/20/180LR SN OR datasheet.pdf
Connector Socket 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
OSC XO 37.056MHZ HCMOS TTL PCPIN datasheet.pdf