AVX Corporation 06031U430GAT2A
06031U430GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06031U430GAT2A
Brief Description
CAP CER 43PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
06031U430GAT2A.pdf
Availability of 06031U430GAT2A
QUANTITY
06031U430GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031U430GAT2A
Internal Part NumberEIS-06031U430GAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.036" (0.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031U430GAT2A
Related Links06031U4, 06031U430GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031U430GAT2A Details Description
Related parts for 06031U430GAT2A
IDC CABLE- AKR40G/ AE40M / AKR40 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 2.5PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FMAC INPUT FILTER 3PHASE 110A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V CH 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 590MA 278 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 44POS THRUHL datasheet.pdf