AVX Corporation 06032U0R7BAT2A
06032U0R7BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06032U0R7BAT2A
Brief Description
CAP CER 0.70PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
06032U0R7BAT2A.pdf
Availability of 06032U0R7BAT2A
QUANTITY
06032U0R7BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06032U0R7BAT2A
Internal Part NumberEIS-06032U0R7BAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.70pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.036" (0.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06032U0R7BAT2A
Related Links06032U0, 06032U0R7BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06032U0R7BAT2A Details Description
Related parts for 06032U0R7BAT2A
CONN EDGECARD 48POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CAP CER 820PF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 10NS 208PQFP datasheet.pdf
CUT-OFF PUNCH datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
VARISTOR 24.3V 500A DISC 5MM datasheet.pdf
2.5 SIGNAL D/LOCK D.L.P 13P datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf