AVX Corporation 06032U110GAT2A
06032U110GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06032U110GAT2A
Brief Description
CAP CER 11PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
06032U110GAT2A.pdf
Availability of 06032U110GAT2A
QUANTITY
06032U110GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06032U110GAT2A
Internal Part NumberEIS-06032U110GAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06032U110GAT2A
Related Links06032U1, 06032U110GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06032U110GAT2A Details Description
Related parts for 06032U110GAT2A
RES SMD 11.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER STKD 34POS R/A GO datasheet.pdf
RES SMD 475K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CHOKE TOROID 2.2MH 2A VERTICAL datasheet.pdf
OSC XO 24.576MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 22AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 1.5% 16TSSOP datasheet.pdf
DIP CABLE 28POS datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 254MA 1.9 OHM SMD datasheet.pdf
LABEL HEAT SHRINK datasheet.pdf
MKP 1UF 5% 2000VDC DRAWING T7 datasheet.pdf