AVX Corporation 06032U220JAT2A
06032U220JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06032U220JAT2A
Brief Description
CAP CER 22PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
06032U220JAT2A.pdf
Availability of 06032U220JAT2A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
06032U220JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06032U220JAT2A
Internal Part NumberEIS-06032U220JAT2A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.036" (0.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06032U220JAT2A
Related Links06032U2, 06032U220JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06032U220JAT2A Details Description
Related parts for 06032U220JAT2A
PUSH BUTTON MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADP1613 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 280 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 4GBIT 800MHZ FBGA datasheet.pdf