AVX Corporation 06032U2R2BAT2A
06032U2R2BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06032U2R2BAT2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2.2PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
06032U2R2BAT2A.pdf
Availability of 06032U2R2BAT2A
QUANTITY
06032U2R2BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06032U2R2BAT2A
Internal Part NumberEIS-06032U2R2BAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.036" (0.91mm)
Lead Spacing-
FeaturesUltra-Low ESR
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06032U2R2BAT2A
Related Links06032U2, 06032U2R2BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06032U2R2BAT2A Details Description
Related parts for 06032U2R2BAT2A
IC VIDEO MULTIPLEXER 2X1 24SSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 135A D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
ANT MOB COIL UHF 1/2 450-470MHZ datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 4SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 32POS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf