AVX Corporation 06032U5R1BAT4A
06032U5R1BAT4A picture photo
Mfg. Part Number
06032U5R1BAT4A
Brief Description
CAP CER 5.1PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
06032U5R1BAT4A.pdf
Availability of 06032U5R1BAT4A
QUANTITY
06032U5R1BAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06032U5R1BAT4A
Internal Part NumberEIS-06032U5R1BAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.036" (0.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06032U5R1BAT4A
Related Links06032U5, 06032U5R1BAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06032U5R1BAT4A Details Description
Related parts for 06032U5R1BAT4A
PANEL KIT BOTTOM FOR SE520 CASE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SW DIP SLIDE SPST 2 POS SEAL 24V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 250VAC X7R 2220 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RECEPT datasheet.pdf
CAP FILM 0.022 UF 10% 300 VAC RA datasheet.pdf