AVX Corporation 06033A100K4T2A
06033A100K4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A100K4T2A
Brief Description
CAP CER 10PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A100K4T2A.pdf
Availability of 06033A100K4T2A
QUANTITY
06033A100K4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A100K4T2A
Internal Part NumberEIS-06033A100K4T2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A100K4T2A
Related Links06033A1, 06033A100K4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A100K4T2A Details Description
Related parts for 06033A100K4T2A
IC MCU 8BIT 4KB OTP 40DIP datasheet.pdf
BUZZER 3.1KHZ 1-2V EXT DRV PCB datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 3.9K OHM 10SIP datasheet.pdf
CARD EDGE 30POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC GATE NOR 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CHASSIS ALUM NATURAL 10"L X 12"W datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC SO 644.5313MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf