AVX Corporation 06033A120JAT4A
06033A120JAT4A picture photo
Mfg. Part Number
06033A120JAT4A
Brief Description
CAP CER 12PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A120JAT4A.pdf
Availability of 06033A120JAT4A
QUANTITY
06033A120JAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A120JAT4A
Internal Part NumberEIS-06033A120JAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A120JAT4A
Related Links06033A1, 06033A120JAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A120JAT4A Details Description
Related parts for 06033A120JAT4A
CONN PLUG 2POS FREE HANGING datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 13A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 316K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
VARISTOR 558V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
ANT YAGI 6ELEM 806-960MHZ SILVER datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 800V TO220FPAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 5MA 700 MOHM SMD datasheet.pdf