AVX Corporation 06033A180KAT4A
06033A180KAT4A picture photo
Mfg. Part Number
06033A180KAT4A
Brief Description
CAP CER 18PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A180KAT4A.pdf
Availability of 06033A180KAT4A
QUANTITY
06033A180KAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A180KAT4A
Internal Part NumberEIS-06033A180KAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A180KAT4A
Related Links06033A1, 06033A180KAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A180KAT4A Details Description
Related parts for 06033A180KAT4A
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64VQFP datasheet.pdf
IC CCM PFC CONTROLLER 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RES 432 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.4 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
MINITEK SHRD HDR RA datasheet.pdf
HAN 10B-AK-NIETB.-DICHT. (PG16) datasheet.pdf
CONN EDGE .100 40POS DL DIP datasheet.pdf