AVX Corporation 06033A1R5CAT2A
06033A1R5CAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A1R5CAT2A
Brief Description
CAP CER 1.5PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A1R5CAT2A.pdf
Availability of 06033A1R5CAT2A
QUANTITY
06033A1R5CAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A1R5CAT2A
Internal Part NumberEIS-06033A1R5CAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A1R5CAT2A
Related Links06033A1, 06033A1R5CAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A1R5CAT2A Details Description
Related parts for 06033A1R5CAT2A
SWITCH MINI 6A SPST ROLLER.187QC datasheet.pdf
RES SMD 93.1 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 6.12K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 5% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TUBING CORRUGATED SOLID 1.5" datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
SIGN ELECTRL WARN 10"X7" BLK/YLL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf