AVX Corporation 06033A240KAT2A
06033A240KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A240KAT2A
Brief Description
CAP CER 24PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A240KAT2A.pdf
Availability of 06033A240KAT2A
QUANTITY
06033A240KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A240KAT2A
Internal Part NumberEIS-06033A240KAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A240KAT2A
Related Links06033A2, 06033A240KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A240KAT2A Details Description
Related parts for 06033A240KAT2A
CAP TANT 10UF 16V 10% 1411 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V 1111 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0508 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
IC FPGA 516 I/O 896FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 1.7V SNT-4A datasheet.pdf