AVX Corporation 06033A390J4T2A
06033A390J4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A390J4T2A
Brief Description
CAP CER 39PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A390J4T2A.pdf
Availability of 06033A390J4T2A
QUANTITY
06033A390J4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A390J4T2A
Internal Part NumberEIS-06033A390J4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A390J4T2A
Related Links06033A3, 06033A390J4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A390J4T2A Details Description
Related parts for 06033A390J4T2A
RES SMD 576 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC TRANSCVR 8BIT N-INV 24SOIC datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 YLW/YLW/RED 5V datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
LIMIT SWITCH HEAVY DUTY datasheet.pdf
RES 3K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 470 OHM 4SIP datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 630V CH 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0201 datasheet.pdf
FIXED IND 51NH 660MA 250 MOHM datasheet.pdf