AVX Corporation 06033A391FAT2A
06033A391FAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A391FAT2A
Brief Description
CAP CER 390PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A391FAT2A.pdf
Availability of 06033A391FAT2A
QUANTITY
06033A391FAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A391FAT2A
Internal Part NumberEIS-06033A391FAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A391FAT2A
Related Links06033A3, 06033A391FAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A391FAT2A Details Description
Related parts for 06033A391FAT2A
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BOARD SOCKET DAUGHTER SOIC datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 60W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
VARISTOR 940V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf