AVX Corporation 06033A391JAT2A
06033A391JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A391JAT2A
Brief Description
CAP CER 390PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A391JAT2A.pdf
Availability of 06033A391JAT2A
QUANTITY
06033A391JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A391JAT2A
Internal Part NumberEIS-06033A391JAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A391JAT2A
Related Links06033A3, 06033A391JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A391JAT2A Details Description
Related parts for 06033A391JAT2A
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 4.02K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL SCHMTRIG ULLGA6 datasheet.pdf
OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 16POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf