AVX Corporation 06033A391K4T2A
06033A391K4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A391K4T2A
Brief Description
CAP CER 390PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A391K4T2A.pdf
Availability of 06033A391K4T2A
QUANTITY
06033A391K4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A391K4T2A
Internal Part NumberEIS-06033A391K4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A391K4T2A
Related Links06033A3, 06033A391K4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A391K4T2A Details Description
Related parts for 06033A391K4T2A
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES 0.13 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
THYRISTOR 140V 50A SMB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONN TNC JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 931K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP4T datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP CER 2PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf