AVX Corporation 06033A3R6CAT4A
06033A3R6CAT4A picture photo
Mfg. Part Number
06033A3R6CAT4A
Brief Description
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A3R6CAT4A.pdf
Availability of 06033A3R6CAT4A
QUANTITY
06033A3R6CAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A3R6CAT4A
Internal Part NumberEIS-06033A3R6CAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A3R6CAT4A
Related Links06033A3, 06033A3R6CAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A3R6CAT4A Details Description
Related parts for 06033A3R6CAT4A
RES SMD 680K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 3KV NP0 1825 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 800MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 0.051 OHM 1/2W 0805 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RND SPACER 0.085" NYLON 16.38MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS PIN datasheet.pdf
CONN MEAS PROBE FOR SMA CONN datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
LCD TFT 12.1" 800X600 SVGA datasheet.pdf