AVX Corporation 06033A3R9BAT2A
06033A3R9BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A3R9BAT2A
Brief Description
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A3R9BAT2A.pdf
Availability of 06033A3R9BAT2A
QUANTITY
06033A3R9BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A3R9BAT2A
Internal Part NumberEIS-06033A3R9BAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A3R9BAT2A
Related Links06033A3, 06033A3R9BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A3R9BAT2A Details Description
Related parts for 06033A3R9BAT2A
PROTO BOARD 3PIN SOT-89 SMD SIP datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR DUAL HS 4A 8-MSOP datasheet.pdf
CONN N PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ4 datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 0.100 T/H datasheet.pdf