AVX Corporation 06033A5R1D4T2A
06033A5R1D4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A5R1D4T2A
Brief Description
CAP CER 5.1PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A5R1D4T2A.pdf
Availability of 06033A5R1D4T2A
QUANTITY
06033A5R1D4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A5R1D4T2A
Internal Part NumberEIS-06033A5R1D4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A5R1D4T2A
Related Links06033A5, 06033A5R1D4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A5R1D4T2A Details Description
Related parts for 06033A5R1D4T2A
LED RED 1.35IN HIGH PC MOUNT datasheet.pdf
RES 10K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 1A SOD123 datasheet.pdf
VARISTOR 8V 25A 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS SKT datasheet.pdf
RES 549 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-1266-A datasheet.pdf
THERMOMARK CARD UCT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS INLINE SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 820NF10%275VAC RADIAL datasheet.pdf