Sullins Connector Solutions GBM18DTAI-S189
GBM18DTAI-S189 picture photo
Mfg. Part Number
GBM18DTAI-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GBM18DTAI-S189.pdf
Availability of GBM18DTAI-S189
QUANTITY
GBM18DTAI-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM18DTAI-S189
Internal Part NumberEIS-GBM18DTAI-S189
Number of Positions36
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM18DTAI-S189
Related LinksGBM18DT, GBM18DTAI-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM18DTAI-S189 Details Description
Related parts for GBM18DTAI-S189
IC TRPL 8BIT VIDEO ADC 144LQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5MM datasheet.pdf
IC SEQUENCE/SUPERVISOR 24TQFN datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V 8MSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.1V 0.2A 5TSOP datasheet.pdf
TOOL EXTRACT CRIMP CONTACTS datasheet.pdf
LSF-SMT 3.81/11/135 3.5 BK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V datasheet.pdf