AVX Corporation 06033A680J4T2A
06033A680J4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A680J4T2A
Brief Description
CAP CER 68PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A680J4T2A.pdf
Availability of 06033A680J4T2A
QUANTITY
06033A680J4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A680J4T2A
Internal Part NumberEIS-06033A680J4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A680J4T2A
Related Links06033A6, 06033A680J4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A680J4T2A Details Description
Related parts for 06033A680J4T2A
RES 274K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 168 I/O 240QFP datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 8.5NS 44LQFP datasheet.pdf
IC VIDEO AMP RR-OUT HS 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 269NH 350MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MINI ENCLOSED SAFETY LIMIT SW datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf