AVX Corporation 06033A681GAT2A
06033A681GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A681GAT2A
Brief Description
CAP CER 680PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A681GAT2A.pdf
Availability of 06033A681GAT2A
QUANTITY
06033A681GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A681GAT2A
Internal Part NumberEIS-06033A681GAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A681GAT2A
Related Links06033A6, 06033A681GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A681GAT2A Details Description
Related parts for 06033A681GAT2A
CAP CER 510PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 24.3A 2.3 MOHM datasheet.pdf
IC BUFFER 1.8V 1/14BIT SOT536-1 datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
HEATSINK TO-220 W/PINS 1" TALL datasheet.pdf
CONN HSG JAM NUT RCPT 10POS datasheet.pdf
CAP CER 0.18UF 50V 10% BX 1812 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
MX150 RCPT 03 SIL 1820AWG BWIND datasheet.pdf
ER 5C 5#16S PIN PLUG datasheet.pdf
14-Bit, 150 MSPS, 1.8 V Analog-to-Digital Converter IC datasheet.pdf