AVX Corporation 06033A6R0BAT4A
06033A6R0BAT4A picture photo
Mfg. Part Number
06033A6R0BAT4A
Brief Description
CAP CER 6PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A6R0BAT4A.pdf
Availability of 06033A6R0BAT4A
QUANTITY
06033A6R0BAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A6R0BAT4A
Internal Part NumberEIS-06033A6R0BAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A6R0BAT4A
Related Links06033A6, 06033A6R0BAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A6R0BAT4A Details Description
Related parts for 06033A6R0BAT4A
IC MCU 8BIT 7KB OTP 64TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 512X9 25NS 32PLCC datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY FOR 0638235900 datasheet.pdf
DIE TOOL KIT .156 REC. VK datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG RED 1000' datasheet.pdf
HEADER TOP TOOL 1-4 SU 851890294 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 300VAC RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 10NS datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS CABLE SKT datasheet.pdf