AVX Corporation 06033A6R2D4T2A
06033A6R2D4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A6R2D4T2A
Brief Description
CAP CER 6.2PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A6R2D4T2A.pdf
Availability of 06033A6R2D4T2A
QUANTITY
06033A6R2D4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A6R2D4T2A
Internal Part NumberEIS-06033A6R2D4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A6R2D4T2A
Related Links06033A6, 06033A6R2D4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A6R2D4T2A Details Description
Related parts for 06033A6R2D4T2A
RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 12V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/8-27NPT 4-20MA datasheet.pdf
STK600 ROUTING CARD AVR datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 2POS SKT datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR LT 8 IN 8K/1.0% datasheet.pdf
IC OSC VCXO 187.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
SS TIMR ON DLY, 180S ADJ, 12VAC/ datasheet.pdf