AVX Corporation 06033A9R1D4T2A
06033A9R1D4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A9R1D4T2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 9.1PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A9R1D4T2A.pdf
Availability of 06033A9R1D4T2A
QUANTITY
06033A9R1D4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A9R1D4T2A
Internal Part NumberEIS-06033A9R1D4T2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A9R1D4T2A
Related Links06033A9, 06033A9R1D4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A9R1D4T2A Details Description
Related parts for 06033A9R1D4T2A
MODEM RF 900MHZ 9600BPS USB datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V TO220-3 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 210KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 377UH 680MA 1 OHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER VA VERT 2 POS 7.92MM datasheet.pdf
TVS DIODE 356VWM 631VC 1.5KE datasheet.pdf
RES SMD 23.7 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.2A 5TSOP datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES 8.16K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 128K X 8 3.3V 32-SOJ datasheet.pdf