AVX Corporation 06033C101JAT4A
06033C101JAT4A picture photo
Mfg. Part Number
06033C101JAT4A
Brief Description
CAP CER 100PF 25V X7R 0603
Datasheet Download
06033C101JAT4A.pdf
Availability of 06033C101JAT4A
QUANTITY
06033C101JAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033C101JAT4A
Internal Part NumberEIS-06033C101JAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033C101JAT4A
Related Links06033C1, 06033C101JAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033C101JAT4A Details Description
Related parts for 06033C101JAT4A
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS THRU datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 6.3V 20% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 12pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST-NO 13A 125V datasheet.pdf
RES 1.33 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BERG II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
MICRO 100C S 72" WHT JACKP NI datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf