AVX Corporation 06033C102M4T2A
06033C102M4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06033C102M4T2A
Brief Description
CAP CER 1000PF 25V X7R 0603
Datasheet Download
06033C102M4T2A.pdf
Availability of 06033C102M4T2A
QUANTITY
06033C102M4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033C102M4T2A
Internal Part NumberEIS-06033C102M4T2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033C102M4T2A
Related Links06033C1, 06033C102M4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033C102M4T2A Details Description
Related parts for 06033C102M4T2A
OPTO SENSOR SLOT TYPE 3.6MM datasheet.pdf
CBL RIBN 14COND 0.050 WHITE 100' datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 10V Y5V 0603 datasheet.pdf