AVX Corporation 06033C181JAT2A
06033C181JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06033C181JAT2A
Brief Description
CAP CER 180PF 25V X7R 0603
Datasheet Download
06033C181JAT2A.pdf
Availability of 06033C181JAT2A
QUANTITY
06033C181JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033C181JAT2A
Internal Part NumberEIS-06033C181JAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033C181JAT2A
Related Links06033C1, 06033C181JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033C181JAT2A Details Description
Related parts for 06033C181JAT2A
IC REG BCK 1.2V 6A SYNC 28HTSSOP datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MT PINS datasheet.pdf
IC CTRLR SMPS GREEN OVP 16SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf