AVX Corporation 06033J220GBSTR\500
06033J220GBSTR\500 picture photo
Mfg. Part Number
06033J220GBSTR\500
Brief Description
CAP THIN FILM 22PF 25V 0603
Datasheet Download
06033J220GBSTR\500.pdf
Availability of 06033J220GBSTR\500
QUANTITY
06033J220GBSTR\500 Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033J220GBSTR\500
Internal Part NumberEIS-06033J220GBSTR\500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)0.029" (0.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033J220GBSTR\500
Related Links06033J220, 06033J220GBSTR\500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033J220GBSTR\500 Details Description
Related parts for 06033J220GBSTR\500
RES SMD 732 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 2GBIT 2.5NS 60FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 180 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO41 datasheet.pdf
LED BZL NEUTRAL WHITE 4000K 2SMD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 2.8V datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf