AVX Corporation 06033J2R6CBTTR
06033J2R6CBTTR picture photo
Mfg. Part Number
06033J2R6CBTTR
Brief Description
CAP THIN FILM 2.6PF 25V 0603
Datasheet Download
06033J2R6CBTTR.pdf
Availability of 06033J2R6CBTTR
QUANTITY
06033J2R6CBTTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033J2R6CBTTR
Internal Part NumberEIS-06033J2R6CBTTR
FamilyThin Film Capacitors
SeriesAccu-P®
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)0.029" (0.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033J2R6CBTTR
Related Links06033J2, 06033J2R6CBTTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033J2R6CBTTR Details Description
Related parts for 06033J2R6CBTTR
CABLE D-SUB - AFM15B/AE15G/X datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 9.53 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH DIP 4POS TOP ACT datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
DGTL ISO 1KV 5CH GEN PURP 16QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 0.39UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf