t-Global Technology TGX-300-300-1.0-0
TGX-300-300-1.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
TGX-300-300-1.0-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
TGX SHEET 300X300X1MM
Datasheet Download
TGX-300-300-1.0-0.pdf
Availability of TGX-300-300-1.0-0
QUANTITY
TGX-300-300-1.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TGX-300-300-1.0-0
Internal Part NumberEIS-TGX-300-300-1.0-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
MSDS Material Safety DatasheetTGX MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTG-X
UsageSheet
ShapeSquare
Outline300.00mm x 300.00mm
Thickness0.040" (1.02mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity12.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TGX-300-300-1.0-0
Related LinksTGX-300-, TGX-300-300-1.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
TGX-300-300-1.0-0 Details Description
Related parts for TGX-300-300-1.0-0
IC OFFLINE SWIT UVLO HV TO262 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.1A SOT223 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CABLE 7COND 28AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
RES SMD 0.03 OHM 0.5% 2W 3637 datasheet.pdf
CONN GASKET FLAT M12 FLUSH TYPE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
BLACKFIN 533MHZ PROCESSOR datasheet.pdf