AVX Corporation 06033J330GBTTR
06033J330GBTTR picture photo
Mfg. Part Number
06033J330GBTTR
Brief Description
CAP THIN FILM 33PF 25V 0603
Datasheet Download
06033J330GBTTR.pdf
Availability of 06033J330GBTTR
QUANTITY
06033J330GBTTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033J330GBTTR
Internal Part NumberEIS-06033J330GBTTR
FamilyThin Film Capacitors
SeriesAccu-P®
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)0.029" (0.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033J330GBTTR
Related Links06033J3, 06033J330GBTTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033J330GBTTR Details Description
Related parts for 06033J330GBTTR
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC QUAD RS-485 DIFF DRVR 16-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 300NH 61A 0.29 MOHM datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES CHAS MNT 14.7 OHM 1% 30W datasheet.pdf
DIODE MODULE 45V 200A 2TOWER datasheet.pdf