AVX Corporation 06033K330GBTTR
06033K330GBTTR picture photo
Mfg. Part Number
06033K330GBTTR
Brief Description
CAP THIN FILM 33PF 25V 0603
Datasheet Download
06033K330GBTTR.pdf
Availability of 06033K330GBTTR
QUANTITY
06033K330GBTTR Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033K330GBTTR
Internal Part NumberEIS-06033K330GBTTR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)0.029" (0.73mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033K330GBTTR
Related Links06033K3, 06033K330GBTTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033K330GBTTR Details Description
Related parts for 06033K330GBTTR
TAC-TIES 50# 12" BLACK datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS M12 4-20 MA datasheet.pdf
IDC CABLE- ASR50B/AE50G/ASR50B datasheet.pdf
CONN RCPT 85POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SIDE datasheet.pdf
CAP CER 68PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CORD 300V 18AWG 3ELEM BLACK datasheet.pdf
DIN-POWER SHELL HOUSING D20 META datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf