AVX Corporation 06035A100B4T2A
06035A100B4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06035A100B4T2A
Brief Description
CAP CER 10PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
06035A100B4T2A.pdf
Availability of 06035A100B4T2A
QUANTITY
06035A100B4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06035A100B4T2A
Internal Part NumberEIS-06035A100B4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06035A100B4T2A
Related Links06035A1, 06035A100B4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06035A100B4T2A Details Description
Related parts for 06035A100B4T2A
CAP CER 130PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC .094DIA TINLEAD datasheet.pdf
LABEL S LAM DM VNL WHT 1X1.44" datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 56POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
INDICATOR 12V 8MM FLUSH RED datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 16V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR SIP19 datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 250MW SOD123 datasheet.pdf