AVX Corporation 06035A121J4T2A
06035A121J4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06035A121J4T2A
Brief Description
CAP CER 120PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
06035A121J4T2A.pdf
Availability of 06035A121J4T2A
QUANTITY
06035A121J4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06035A121J4T2A
Internal Part NumberEIS-06035A121J4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06035A121J4T2A
Related Links06035A1, 06035A121J4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06035A121J4T2A Details Description
Related parts for 06035A121J4T2A
WASHER INT TOOTH #2 STEEL datasheet.pdf
BOARD TERMINAL DBL TURRET 5POS datasheet.pdf
CABLE TIE EXT HVY WR BLK 22.2" datasheet.pdf
LED COOL WHITE DIFF 2PLCC SMD datasheet.pdf
CAP FILM 45UF 5% 700VDC RAD 4LD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CAP ARRAY 100PF 100V NP0 0508 datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 50' UHFM MUHFM datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
IC FPGA 196 I/O 324FBGA datasheet.pdf
BOARD CONTROL STEPPER MOTOR datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf