AVX Corporation 06035A1R0D4T2A
06035A1R0D4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06035A1R0D4T2A
Brief Description
CAP CER 1PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
06035A1R0D4T2A.pdf
Availability of 06035A1R0D4T2A
QUANTITY
06035A1R0D4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06035A1R0D4T2A
Internal Part NumberEIS-06035A1R0D4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06035A1R0D4T2A
Related Links06035A1, 06035A1R0D4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06035A1R0D4T2A Details Description
Related parts for 06035A1R0D4T2A
RES SMD 39.2OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100 STR TIN datasheet.pdf
IC MIXER 1.2-2GHZ DWNCONV 36TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 600MA 450 MOHM datasheet.pdf
MULTI-PAIR 26COND 28AWG 500' datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
OSC XO 148.35165MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf