AVX Corporation 06035A3R9J4T2A
06035A3R9J4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06035A3R9J4T2A
Brief Description
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
06035A3R9J4T2A.pdf
Availability of 06035A3R9J4T2A
QUANTITY
06035A3R9J4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06035A3R9J4T2A
Internal Part NumberEIS-06035A3R9J4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06035A3R9J4T2A
Related Links06035A3, 06035A3R9J4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06035A3R9J4T2A Details Description
Related parts for 06035A3R9J4T2A
CAP FILM 0.22UF 1.2KVDC AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SOIC 28POS GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 50POS STR .050" GLD datasheet.pdf
CONN EUROBLOCK 5POS 5MM BLK datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 24pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 732K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
PCB EXTRACTOR, ALUMINUM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
2200UF 400V 65X105MM 85C 10000H datasheet.pdf