AVX Corporation 06035A681MAT2A
06035A681MAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06035A681MAT2A
Brief Description
CAP CER 680PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
06035A681MAT2A.pdf
Availability of 06035A681MAT2A
QUANTITY
06035A681MAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06035A681MAT2A
Internal Part NumberEIS-06035A681MAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)