AVX Corporation 06035A9R0CAT4A
06035A9R0CAT4A picture photo
Mfg. Part Number
06035A9R0CAT4A
Brief Description
CAP CER 9PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
06035A9R0CAT4A.pdf
Availability of 06035A9R0CAT4A
QUANTITY
06035A9R0CAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06035A9R0CAT4A
Internal Part NumberEIS-06035A9R0CAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06035A9R0CAT4A
Related Links06035A9, 06035A9R0CAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06035A9R0CAT4A Details Description
Related parts for 06035A9R0CAT4A
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
SENS 75PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG GREEN CA 0.43" datasheet.pdf
MDT BASE/HEAD - 0/90 TILT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
RES 806K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS PIN datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE datasheet.pdf
MICRO 51 M 8" YEL JACKS datasheet.pdf