AVX Corporation 06035A9R1D4T2A
06035A9R1D4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06035A9R1D4T2A
Brief Description
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
06035A9R1D4T2A.pdf
Availability of 06035A9R1D4T2A
QUANTITY
06035A9R1D4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06035A9R1D4T2A
Internal Part NumberEIS-06035A9R1D4T2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06035A9R1D4T2A
Related Links06035A9, 06035A9R1D4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06035A9R1D4T2A Details Description
Related parts for 06035A9R1D4T2A
IC 12 BIT SMPL A/D 28-SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT 2POS W/POSTIVE LOCK datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 1A SOT23-5 datasheet.pdf
CONTACT BLOCK ALT SPST-NO/C datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 357K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 80POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 5K OHM 0.05% 0.3W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 70POS datasheet.pdf