AVX Corporation 06035U3R0DAT4A
06035U3R0DAT4A picture photo
Mfg. Part Number
06035U3R0DAT4A
Brief Description
CAP CER 3PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
06035U3R0DAT4A.pdf
Availability of 06035U3R0DAT4A
QUANTITY
06035U3R0DAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06035U3R0DAT4A
Internal Part NumberEIS-06035U3R0DAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.036" (0.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06035U3R0DAT4A
Related Links06035U3, 06035U3R0DAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06035U3R0DAT4A Details Description
Related parts for 06035U3R0DAT4A
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI M12-1.0 6G 4-20MA datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
BOARD DEV MIKROMEDIA XMEGA datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.07 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf