AVX Corporation 06035U680JAT2A
06035U680JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06035U680JAT2A
Brief Description
CAP CER 68PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
06035U680JAT2A.pdf
Availability of 06035U680JAT2A
QUANTITY
06035U680JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06035U680JAT2A
Internal Part NumberEIS-06035U680JAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.036" (0.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06035U680JAT2A
Related Links06035U6, 06035U680JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06035U680JAT2A Details Description
Related parts for 06035U680JAT2A
TIE WING PUSH MNT WR STD BK 5.2" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
SENSOR DIGITAL GAUGE 3000PSI LCD datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 770MA 250 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED PANEL YLW DIFF 2V SNAP-IN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
FUS 125V T/D PLUG 3.2A EDISON datasheet.pdf
508 TB PLU PLU WF HOOK/B datasheet.pdf
MALE PLUG COVER datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf