AVX Corporation 06036A220KAT2A
06036A220KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06036A220KAT2A
Brief Description
CAP CER 22PF 6.3V NP0 0603
Datasheet Download
06036A220KAT2A.pdf
Availability of 06036A220KAT2A
QUANTITY
06036A220KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06036A220KAT2A
Internal Part NumberEIS-06036A220KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06036A220KAT2A
Related Links06036A2, 06036A220KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06036A220KAT2A Details Description
Related parts for 06036A220KAT2A
CONN HDR BRKWAY 34POS R/A DUAL datasheet.pdf
RES SMD 7.87K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 40POS DUAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 26.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 12.1 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CONN COUPLER 15A 240V 14FT CABLE datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 400V 100MA 4SOP datasheet.pdf